X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

محمد بن سلمان

بعد از تصمیم ناگهانی پادشاه عربستان سعودی مبنی بر برکناری محمد بن نایف از ولایتعهدی عربستان و جایگزینی فرزندش محمد بن سلمان در این سمت موجی از واکنش‌ها از سوی افکار عمومی عربی به راه افتاده است.

  

سرویس جهان مشرق - بعد از تصمیم ناگهانی پادشاه عربستان سعودی مبنی بر برکناری محمد بن نایف از ولایتعهدی عربستان و جایگزینی فرزندش محمد بن سلمان در این سمت موجی از واکنش ها از سوی افکار عمومی عربی به راه افتاده که بسیاری از آنها از طریق صفحات توئیتر با هشتک کودتای "محمد بن سلمان" یا "دستوارت پادشاهی" یا "محمد بن سلمان ولیعهد"، این تصمیم را به تمسخر گرفته‌اند. پایگاه خبری العهد لبنان در مقاله ای به جمع‌آوری تعداد اندکی از این کامنت‌ها کرده که به وفور در شبکه های مجازی بویژه توئیتر به عنوان پرکاربردترین سایت اجتماعی جهان عرب یافت می شود.

یکی از معروف‌ترین کامنت‌های توئیتری که این روزها توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود معطوف کرده، مطالب و اطلاعات تجربه شده فعالی به نام مجتهد است که سابقه نشان داده از دقت و اعتبار بالایی برخوردار است. تا جایی که بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند فردی که پشت پرده این کامنت‌ها قرار دارد، یکی از افراد خاندان سعودی است. وی نیز کودتای محمد بن سلمان را مقدمه ای برای فروپاشی آن توصیف و تأکید می‌کند اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد خشم گسترده‌ای در داخل خاندان حاکمیت سعودی به‌ وجود آمده و تماس‌های زیادی بین شاهزادگان برقرار می‌شود، اما مشخص نیست که این اقدامات به شورش نسبت به این تصمیم منتهی خواهد شد ، یا اینکه مهار می‌شود.

وی همچنین در مطلب دیگری می‌افزاید که تصمیم حاکمیتی برای بهبود وجهه فرزند سلمان به عنوان اقدامات آینده در دستور کار قرار گرفته و بازداشت‌های گسترده در میان خاندان حاکم آغاز شده است. وی در همین رابطه تأکید کرده‌ است که سلمان بن عبدالعزیز طی روزهای آینده از قدرت کناره‌گیری کرده و جای خود را به فرزندش خواهد داد .

کاربری با عنوان "به سوی آزادی" در این رابطه نوشته است : شهروند [سعودی ] یک بار با پادشاه جدید از خواب بیدار می‌شود و یک بار با اخبار جنگ و یک بار با مالیات و یک بار با تبلیغات برای تصمیمات بزرگ و اگر بخواهد اعتراض بکند ، به زندان می‌افتد. آیا بردگی بالاتر از این وجود دارد.

ام قتیبه می‌نویسد: ملت عزیز سعودی در طول یک ماه گذشته از شیخ تمیم و شماتت کودتای وی بر ضد پدرش شنیده است و حال محمد بن سلمان این کودتا را بر ضد پسرعمویش تکرار می کند.

دکتر شیخ نور الایمان کودتای محمد بن سلمان را مقدمه ای برای فروپاشی آل سعود بر اساس وعده الهی خوانده و آن را تبریک گفته است. وی در مطلب دیگری نوشت که آل سعود با یکدیگر به مبارزه خواهند پرداخت و خون همدیگر را خواهند ریخت.

فردی با نام کاربری نورا الغمدی در مطلبی نوشته است که منزه است پروردگاری که محمد بن سلمان را عاملی برای سقوط رژیم آل سعود قرار داد، رژیمی که از زمان آغاز حاکمیت ادعای شریعت کرده ، اما در واقع یک رژیم مزدور و مأمور [خارجی ها] است. وی در مطلب دیگری می‌نویسد که فروپاشی آل سعود تنها به زمان نیاز دارد و به دست محمد بن ‌سلمان احمق اتفاق خواهد افتاد.

دکتر حزام الحزام می‌نویسد این اولین کودتای صورت گرفته در عربستان نیست، بلکه بر ضد ملک فیصل نیز کودتا شد و او [محمد بن سلمان] نیز به زودی بر ضد پدرش کودتا خواهد کرد.

احمد الذواق در این رابطه می‌نویسد: آن‌ها می‌خواستند در قطر کودتا به راه بیندازد، اما کودتا در عربستان اتفاق افتاد.  

فردی با عنوان عبدالعزیز می‌نویسد: در کشور فقر و مالیات و ورشکستگی کودتای محمد بن سلمان مبارک باشد. "save Egypt" در این رابطه می نویسد: می خواهید بدانید چه کسی بر چه کسی حکومت می کند؟ کار عربستان تمام شد و تنها دادن امارات به محمد بن زاید باقی مانده است. عزیز من همه اینها مزدوران اسرائیل هستند.

"سماحتی" از کاربران عرب می نویسد: که "مایه امنیت"کشور از وزارت کشور و ولایتعهدی برکنار شد. الخزرجی فرزند عراق می نویسد که محمد بن نایف در کنار عبد ربه منصور هادی گریه و شکایت می کند و یک بخش از هتل مطلقه ها را برای خود اجاره کرده است.

محمد بن صالح در این رابطه نوشته است که محمد بن سلمان بسیار احمق است و همین موضوع برای فروپاشی خاندان حاکم کافی است. خداوند به داد مردم حجاز برسد. کاربری با نام ایوب با اشاره به تصاویر منتشر شده از محمد بن نایف می‌نویسد: به صورت محمد بن نایف نگاه کنید که چقدر ذلیل شده است. او همان کسی است که زنان و کودکان و دانشمندان را بازداشت کرده است. خداوند عذاب آن ها را چندین برابر کند.

منیر صالح می نویسد که فرقی نمی‌کند بن نایف باشد یا بن سلمان یا بن جزفان، همگی آنها قاتل و مجرم و معتاد هستند.


تاریخ : جمعه 2 تیر 1396 | 11:19 | چاپ | نویسنده: محمدحسین | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.

کد موسیقی برای وبلاگ