فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
دولت عراق به شرکت‌های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرد که از روز جمعه آینده هرگونه پرواز به مبدا و مقصد اربیل را لغو کنند.
بغداد اقلیم کردستان را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد/ آغاز اخراج شهروندان غیرکُرد از کرکوک 
دولت عراق به شرکت‌های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرد که از روز جمعه آینده هرگونه پرواز به مبدا و مقصد اربیل را لغو کنند.
  
به گزارش نامه نیوز، در پی مخالفت وزارت حمل و نقل منطقه کردستان عراق با دستور بغداد مبنی بر تحویل اداره فرودگاه‌های بین‌المللی اربیل و سلیمانیه به دولت مرکزی، بغداد نیز هشدار درباره اجرای قانون ممنوعیت پروازهای بین‎المللی را از روز جمعه اجرایی می‌کند.

رویترز با انتشار این خبر نوشت: سازمان هواپیمایی عراق به شرکت‌های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرده است که باید کلیه پروازها به منطقه کردستان را از جمعه آینده لغو کنند.
 
اخراج خانواده‌های غیرکُرد از کرکوک کلید خورد
 
در همین حال، شاهدان عینی اعلام کردند که پیشمرگ‌ها و نیروهای امنیتی کرد ده‌ها خانواده آواره در استان کرکوک را بیرون کردند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شاهدان عینی اعلام کردند که عملیات کوچ اجباری همزمان با برگزاری همه‌پرسی در استان‌های این اقلیم و مناطق مورد مناقشه صورت گرفت.

ابوعلی، یکی از آوارگان در استان کرکوک می‌گوید که نیروهای امنیتی کرد به آن‌ها گفتند که باید شهر را فورا ترک کنند وگرنه مورد مجازات قرار می‌گیرند.

وی گفت: نیروهای کرد به ما گفتند که دیگر نباید به این استان بازگردیم چراکه این استان دیگر وابسته به کشور کردستان است و اعراب در آنجا جایی ندارند و از قبل هم متعلق به کردها بوده است درنتیجه کسی غیر از کردها حق اقامت در آنجا را ندارد.

محمد، یکی دیگر از آوارگان می‌گوید: به من نیز گفتند که فورا این استان را ترک کنم اما دلایل آن را به من نگفتند. من مجبور شدم آنجا را ترک کنم بدون اینکه وسایل و اسباب و اثاثیه‌ام را بردارم. کردها تبعیض زیادی در حق ساکنان این استان قائل می‌شوند و با استقرار گسترده نیروهای کرد هر لحظه امکان وقوع جنگ وجود دارد.

وی گفت: بدرفتاری با اعراب و ترکمان‌ها از آنجایی شروع شد که آن‌ها با شرکت در همه‌پرسی مخالفت کردند.

ثامر از دیگر آوارگان گفت که خروجی‌های شهر کرکوک پر از خانواده‌هایی شده است که مجبور به خروج از شهر هستند.

اقلیم کردستان عراق با وجود مخالفت‌های داخلی، منطقه‌ای و جهانی روز دوشنبه همه پرسی استقلال را برگزار کرد و براساس نتایج اولیه بیش از ۹۰ درصد مردم رأی موافق داده‌اند.
 

حزب‌الله عراق: بارزانی همان نقش البغدادی را ایفا می‌کند

در خبری دیگر، سخنگوی گردان های حزب الله عراق گفت: مسعود بارزانی روی دیگر ابوبکر البغدادی است و ما با او به عنوان یکی از ابزارهای آمریکا در منطقه برخورد خواهیم کرد.

شبکه تلویزیونی المیادین شب گذشته گفتگویی از مقامات حزب الله عراق را پخش کرد که طی آن هه پرسی استقلال کردستان عراق بررسی شده است در این گفتگو سخنگوی حزب الله عراق این همه پرسی را به شدت محکوم کرد و موضع خود را در این شبکه عربی به طور رسمی اعلام کرد.

او در این مصاحبه گفته است: ما در چند روز آینده به صورت صریح و آشکار موضع خود را در برابر مسعود اعلام خواهیم کرد. موضع ما در مورد او همانند موضع مان در مورد ابوبکر البغدادی است، او اکنون همان نقش البغدادی را ایفا می کند. بارزانی وجهه قانونی خود را در منطقه کردستان از دست داده است و مهلت ریاستش دو سال است که به پایان رسیده است و اکنون رئیس منطقه کردستان به حساب نمی آید. بارزانی همان نقش البغدادی را در اجرای طرح آمریکا و تقسیم عراق و وارد ساختن منطقه در بحران های جدید ایفا می کند، ما با مسعود بارزانی و تمام رفتارهای او  با همان قاطعیت و قدرتی که با داعش برخورد کردیم برخورد خواهیم کرد. بارزانی اکنون به یکی از ابزارهای آمریکا تبدیل شده است و ما با او مقابله خواهیم کرد.

تاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 | 20:15 | چاپ | نویسنده: محمدحسین | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.

کد موسیقی برای وبلاگ