X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
در پی مهلت ۳ روزه دولت مرکزی عراق به اقلیم کردستان برای تحویل فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه به دولت مرکزی، اقلیم کردستان عراق با غیرقانونی خواندن درخواست بغداد، با آن مخالفت کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از «اسکای نیوز»، بعد از مهلت سه روزه دولت مرکزی عراق به اقلیم کردستان برای تحویل دادن اداره فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه به بغداد، اقلیم کردستان عراق اعلام کرده که این فرودگاه‌ها را به دولت مرکزی تحویل نمی‌دهد.

تلار فائق مدیر فرودگاه اربیل اعلام کرده که تصمیمات بغداد غیرقانونی و سیاسی است، وی همچنین افزوده تصمیم در خصوص فرودگاه اربیل و سلیمانیه باید بین المللی باشد و بغداد نمی‌تواند در این زمینه تصمیم گیری کند.
  
وی همچنین مدعی شده در صورتی که بغداد بر موضع خود در خصوص فرودگاه‌های اربیل و سیمانیه پافشاری کند، اربیل موضع جدی اتخاذ خواهد کرد.

فائق ادامه داده که فرودگاه‌ها باید تحت نظارت و مدیریت بین المللی باشند، اما فرودگاه‌های عراق به صورت سیاسی اداره می‌شوند و فرودگاه‌های اقلیم کردستان تحت حاکمیت دولت مرکزی در بغداد نیست.

در پی برگزاری همه پرسی غیر قانونی جدایی اقلیم کردستان از عراق، حیدر العبادی نخست وزیر این کشور به اقلیم کردستان هشدار داده بود اگر در عرض سه روز مدیریت فرودگاه‌ها را به بغداد تحویل ندهد، پروازهای بین المللی از اقلیم کردستان و به مقصد این منطقه متوقف خواهد شد.

تاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 | 20:17 | چاپ | نویسنده: محمدحسین | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.

کد موسیقی برای وبلاگ